رفتن به محتوای اصلی

جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه فرش تبریز با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران

جلسه شورای سیاست‌گذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه با ارائه گزارشی از روند اجرایی این نمایشگاه، گفت: همه دستگاه‌های مسئول، با جدیت و همدلی کامل پای کار هستند و استانداری به عنوان دستگاه حاکمیتی، مسئولیت هماهنگی دستگاه‌ها در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه را عهده‌دار شده است.

علی جهانگیری با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش دستباف و اشتغال بخش قابل توجهی از جمعیت استان در این حوزه، گفت: همه فعالان بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی مرتبط باید با تمام توان برای رونق این صنعت تلاش کنند.

وی به بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در جریان برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز اشاره کرد و گفت: رویدادهای مستقلی در حوزه آموزش، بازاریابی و تجارت الکترونیک همزمان با این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

جهانگیری با بیان اینکه انتظارات از فرش تبریز بالاست و اقدامات و فعالیت‌ها باید متناسب با این انتظارات باشد، افزود: تلاش می‌کنیم تا نخستین دوره این نمایشگاه به بهترین شکل برگزار شود تا بتوانیم این نمایشگاه را به یک برند در سطح ملی و بین‌المللی تبدیل کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز در پایان از همکاری صمیمانه مرکز ملی فرش ایران در برگزاری این نمایشگاه قدردانی کرد و تداوم این همکاری‌ها بویژه در بخش‌های فنی و ارزیابی و برگزاری دوره‌های آموزشی را خواستار شد.

مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال غرب کشور و رئیس کمیته هماهنگی امور بین‌الملل و تشریفات نمایشگاه فرش دستباف تبریز هم برگزاری این نمایشگاه را فرصت مغتنمی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای دیگر عنوان کرد و گفت: آماده همکاری کامل در جهت تحقق اهداف این نمایشگاه هستیم.

اکبر عیسی‌زاده، اطلاع‌رسانی نمایشگاه در سطح نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران، ایرانیان مقیم خارج از کشور و سفرای مقیم در ایران را از جمله اقدامات دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه عنوان کرد.

رؤسای کمیته‌های "فنی و ارزیابی"، "مدیریت داخلی" و "تبلیغات و اطلاع‌رسانی" هم گزارشی از اقدامات انجام شده برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز ارائه کردند.