رفتن به محتوای اصلی

مرکز ملی فرش ایران با تمام توان از نمایشگاه فرش تبریز حمایت می‌کند

رئیس مرکز ملی فرش ایران با تمجید از اهتمام جدی مسئولان استان بویژه شخص استاندار و معاون اقتصادی استانداری در برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز، گفت: فرش تبریز جایگاه بسیار مهمی در صنعت فرش کشور دارد و ما بر حسب وظیفه ذاتی خود و دستور ویژه وزیر صمت، با تمام توان از این نمایشگاه حمایت می‌کنیم.

فرشته دستپاک در جلسه شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه، از اختصاص اعتبار ویژه برای تأمین بخشی از هزینه‌های برگزاری این نمایشگاه از سوی مرکز ملی فرش ایران خبر داد و گفت: این مرکز در برگزاری برنامه‌های جنبی همچون دوره‌های آموزشی و جشنواره فرش برتر نیز آماده همکاری است.

وی، دعوت از فعالان داخلی و خارجی صنعت فرش و هماهنگی برای حضور سفرای مقیم ایران در این نمایشگاه را از برنامه‌های مرکز ملی فرش ایران برشمرد و گفت: همه تلاش ما این است که بهترین نمایشگاه فرش در تبریز برگزار شود.

دستپاک تأکید کرد: تمام امکانات سازمانی و نیروی انسانی مرکز ملی فرش ایران در خدمت استان است تا نمایشگاهی در شأن تبریز و آذربایجان شرقی برگزار شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران همچنین به فعالیت بیش از دو میلیون نفر از جمعیت کشور در صنعت فرش اشاره کرد و گفت: حفظ اشتغال در این حوزه مهم‌ترین رویکرد مرکز ملی فرش ایران است.

دستپاک با بیان اینکه فرش در همه جای دنیا با نام ایران شناخته شده است، افزود: فرش، جزو سه کالای استراتژیک کشور است و هیچ کالایی به اندازه فرش در معرفی فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی تأثیرگذار نیست.