رفتن به محتوای اصلی

نمایشگاه فرش تبریز گام خوبی در راستای رونق تولید است

معاون اقتصادی و بازاریابی مرکز ملی فرش ایران برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز را گام مهمی در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی دانست.

محمدمهدی فرشچی در جلسه شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه، از ورود جدی مدیریت ارشد استان برای برگزاری این نمایشگاه قدردانی کرد و گفت: شاهد مدیریت جهادی در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به برنامه‌های مرکز ملی فرش ایران برای نمایشگاه فرش دستباف تبریز، گفت: با همکاری مرکز توسعه تجارت، تور بازدید سفرا از این نمایشگاه را برگزار می‌کنیم که هماهنگی‌های لازم با وزارت امور خارجه نیز انجام شده است.

فرشچی از برگزاری کلاس‌های آموزشی در حوزه تجارت و بازاریابی در جریان نمایشگاه فرش دستباف تبریز خبر داد و گفت: یکی از اقدامات خوب مرکز ملی فرش ایران، شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف در جهت تسهیل صادرات این کالاست که در این زمینه نیز دوره‌های آموزشی در این نمایشگاه برگزار می‌کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه در نمایشگاه فرش تهران، غرفه‌هایی برای دانش‌آموختگان حوزه فرش و کسانی که قصد ورود به این حوزه دارند پیش‌بینی شده است، گفت: در نمایشگاه تبریز هم مشابه این اقدام انجام خواهد شد.