رفتن به محتوای اصلی
نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران-تبریز با حضور رئیس جمهور گشایش یافت
نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایران-تبریز عصر امروز (پنجشنبه) با حضور رئیس جمهور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز گشایش یافت.
فرش تبريز، تبلور پويايی زندگی ‌
فرش آذربايجان از ديرباز به نام فرش ايراني در جهان آوازه عام و خاص بوده است.
تبریز؛ شهر جهانی فرش دستباف
قالی تبریز یکی از انواع قالی‌های ایرانی است. تبریز یکی از مهم‌ترین مراکز بافت قالی در ایران است و قالی‌های بافت آن از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردارند. تبریز، در حال حاضر از سوی «شورای جهانی صنایع دستی» به عنوان «شهر جهانی بافت فرش» انتخاب شده‌است.
کمیته امور نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز در مرکز ملی فرش دستباف تشکیل جلسه داد
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش، دستپاک در این جلسه با اشاره به این که فرش تبریز جایگاه بسیار مهمی در صنعت فرش کشور دارد و ما بر حسب وظیفه و دستور ویژه وزیر صمت، با تمام توان از این نمایشگاه حمایت می‌کنیم ادامه داد:
بایدها و نبایدهای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز
تبریز از زمان‌های قدیم تا به امروز از قطب های اصلی فرش دستباف جهان بوده، به گونه ای که گفته می شود فرش «پازیریک» به عنوان قدیمی‌ترین فرش دنیا گره ترکی دارد؛ بر پایه چنین قدمت و پیشینه ای قرار است نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز مرداد ماه امسال در این کهن شهر برگزار شود.
تار فرهنگ بر پود فرش/ فرشی برای عبور هنرمندانه از تحریم‌ها
تار و پود خانواده در تالار فرش عمارت ساعت تبریز محکم‌تر از خانه‌هاست. این را بازدیدکنندگانی می‌گویند که برای اولین‌بار با فرش‌های قرابتی آشنا می‌شوند.
نمایشگاه فرش تبریز گام خوبی در راستای رونق تولید است
معاون اقتصادی و بازاریابی مرکز ملی فرش ایران برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز را گام مهمی در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی دانست.
مرکز ملی فرش ایران با تمام توان از نمایشگاه فرش تبریز حمایت می‌کند
رئیس مرکز ملی فرش ایران با تمجید از اهتمام جدی مسئولان استان بویژه شخص استاندار و معاون اقتصادی استانداری در برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز، گفت: فرش تبریز جایگاه بسیار مهمی در صنعت فرش کشور دارد و ما بر حسب وظیفه ذاتی خود و دستور ویژه وزیر صمت، با تمام توان از این نمایشگاه حمایت می‌کنیم.
جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه فرش تبریز با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران
جلسه شورای سیاست‌گذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران برگزار شد.
اتاق بازرگانی و تشکل‌های صنعت فرش در برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز نقش‌آفرینی کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و دبیر ستاد سیاست‌گذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تبریز بر نقش‌آفرینی فعال اتاق بازرگانی، اتحادیه‌ها و تشکل‌های غیردولتی و فعالان صنعت فرش در برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه تأکید کرد.
مشترک مطالب اخبار نمایشگاه شوید.